Quick Start (8.x-1.0-beta13) - en to is translation catalogue (18 entries)

en: Home
is: Heim

en: Body
is: Skrokkur

en: Taxonomy
is: Taksonomi

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: Taxonomy term
is: Taksonomi orð

en: Help
is: Hjálp

en: All
is: Øll

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Sticky at top of lists
is: Fest ovast á listum

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Permissions
is: Rættindi

en: Anonymous user
is: Ónevndur brúkari

en: Block description
is: Lýsing av blokki

en: The installation has encountered an error.
is: Ein feilur kom fyri í innleggingini
