Quick Start (8.x-1.0-beta13) - en to sv translation catalogue (62 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Body
sv: Brödtext

en: On
sv: På

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Help
sv: Hjälp

en: Archive
sv: Arkiv

en: Components
sv: Komponenter

en: All
sv: Alla

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Menu link
sv: Menylänk

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Sticky at top of lists
sv: Alltid överst i listan

en: Gallery
sv: Galleri

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Changed
sv: Ändrad

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Block description
sv: Blockbeskrivning

en: Editor
sv: Redaktör

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Offset
sv: Kompensera

en: Meta tags
sv: Metataggar

en: Frontpage
sv: Startsida

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: The installation has encountered an error.
sv: Ett fel har inträffat under installationen.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Library
sv: Bibliotek

en: All content
sv: Allt innehåll

en: Monthly archive
sv: Månatligt arkiv

en: No front page content has been created yet.
sv: Inget innehåll för startsidan har skapats ännu.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: The time that the node was created.
sv: Tidpunkten för när noden skapades.

en: The time that the node was last edited.
sv: Tidpunkten för när noden senast redigerades.

en: The time that the custom block was last edited.
sv: Tidpunkten då det anpassade blocket senast redigerades.

en: A brief description of your block.
sv: En kort beskrivning av ditt block.

en: The username of the content author.
sv: Användarnamnet för innehållets författare.

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: All content, by month.
sv: Allt innehåll, månadsvis.

en: All content promoted to the front page.
sv: Allt innehåll som visas på startsidan.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
sv: Innehåll som hör till en viss taxonomiterm.

en: Welcome to [site:name]
sv: Välkommen till [site:name]

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
sv: Beräknad menylänk för noden (endast tillgänglig vid sparande av nod).
