Quick Start (8.x-1.0-beta14) - en to th translation catalogue (24 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: On
th: เปิด

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Search
th: ค้นหา

en: All
th: ทั้งหมด

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Off
th: ปิด

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Editor
th: แก้ไข

en: The installation has encountered an error.
th: พบปัญหาระหว่างการติดตั้ง

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: All content
th: เนื้อหาทั้งหมด

en: The time that the node was created.
th: เวลาที่โหนดถูกสร้างขึ้น

en: The time that the node was last edited.
th: เวลาที่โหนดถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: The time that the custom block was last edited.
th: เวลาที่แก้ไขบล็อกเองล่าสุด

en: A brief description of your block.
th: คำอธิบายโดยย่อของบล็อกของคุณ

en: The username of the content author.
th: ชื่อผู้ใช้งานของผู้เขียนเนื้อหา
