Quick Start (8.x-1.3) - en to fi translation catalogue (53 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Body
fi: Sisältö

en: On
fi: Käytössä

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Reset
fi: Palauta

en: Feed
fi: Syöte

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Help
fi: Ohje

en: Archive
fi: Arkisto

en: All
fi: Kaikki

en: Panels
fi: Paneelit

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Menu link
fi: Valikkolinkki

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Sticky at top of lists
fi: Kiinnitetään luetteloiden alkuun

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Authored on
fi: Luotu

en: Token
fi: Muuttuja

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Changed
fi: Muuttunut

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Editor
fi: Editori

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: The installation has encountered an error.
fi: Asennusohjelma kohtasi virheen

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Monthly archive
fi: Arkisto

en: No front page content has been created yet.
fi: Etusivun sisältöä ei ole vielä luotu.

en: Master
fi: Isäntä

en: Filtered HTML
fi: Suodatettu HTML

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: The time that the node was created.
fi: Solmun luontiajankohta.

en: The time that the node was last edited.
fi: Ajankohta jolloin solmua viimeksi muokattiin.

en: The time that the custom block was last edited.
fi: Ajankohta jolloin kustomoitua lohkoa viimeksi muokattiin.

en: Lists (Views)
fi: Listaukset (Views)

en: A brief description of your block.
fi: Lohkosi lyhyt kuvaus.

en: The username of the content author.
fi: Sisällön luojan käyttäjänimi.

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: All content, by month.
fi: Kaikki sisältö, kuukausittain lajiteltuna.

en: All content promoted to the front page.
fi: Kaikki etusivulle nostettu sisältö.
