Quick Start (8.x-1.3) - en to ku translation catalogue (21 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: Help
ku: یارمەتی

en: All
ku: هەموو

en: Add content
ku: زیادکردنی ناوەڕۆک

en: Block
ku: بلۆک

en: Page
ku: پەڕە

en: Promoted to front page
ku: لە پەڕەی سەرەتادا بڵاوکراوەتەوە

en: Sticky at top of lists
ku: جێگیرکراو لە لووتکەی لیستە

en: Authored by
ku: بڵاوکراوەتەوە لەلایەن

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان

en: Anonymous user
ku: بەکارهێنەری نەناسراو

en: Block description
ku: دەربارەی بلۆک

en: Frontpage
ku: لاپەڕەی سەرەتا

en: The installation has encountered an error.
ku: دامه‌زراندن کێشه‌یه‌کی دۆزییه‌وه‌

en: Monthly archive
ku: ئەرشیڤی مانگانە

en: No front page content has been created yet.
ku: پەڕەی سەرەتا هێشتا درووست نەکراوە.
