Quick V Media (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Title
da: Titel

en: Action
da: Handling

en: On
da: Tilsluttet

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Search keywords
da: Søgeord

en: Created
da: Oprettet

en: Off
da: Afbrudt

en: Items
da: Overskrifter

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Token
da: Symbol

en: Changed
da: Ændret

en: Document
da: Dokument

en: Offset
da: Forskydning

en: Image Browser
da: Billedvælger

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
da: Denne tekst bruges af skærmlæsere, søgemaskiner og når billedet ikke kan indlæses.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
da: Titlen bruges som et værktøjstip når brugeren holder musen over billedet.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Library
da: Bibliotek

en: Alternative text
da: Alternativ tekst

en: Media Library
da: Mediebibliotek

en: Asc
da: Stigende

en: The log entry explaining the changes in this revision.
da: Logbeskeden som beskriver ændringerne i denne version.

en: Revision Log
da: Revideringslog
