Quick V Media (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Title
fr: Titre

en: On
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Search keywords
fr: Mots-clés de recherche

en: Upload
fr: Transférer

en: Created
fr: Créé

en: Off
fr: Désactivé

en: Items
fr: Éléments

en: Publisher ID
fr: Identifiant (ID) de l'éditeur

en: Sort by
fr: Trier par

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Browser
fr: Navigateur

en: Video
fr: Vidéo

en: Changed
fr: Modifié

en: Offset
fr: Décalage

en: Image Browser
fr: Explorateur d'image

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
fr: Ce texte sera utilisé par les lecteurs d'écran, les moteurs de recherche, ou lorsque l'image ne peut être chargée.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
fr: Le titre apparaît sous forme d'infobulle lorsque l'utilisateur survole l'image avec sa souris.

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Library
fr: Bibliothèque

en: Alternative text
fr: Alternative textuelle

en: Master
fr: Principal

en: Load More
fr: Afficher plus

en: The log entry explaining the changes in this revision.
fr: L'entrée de journal expliquant les changements dans cette version.

en: Media name
fr: Nom du média

en: Revision Log
fr: Journal de révisions
