Quick Tabs (4.1.0) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: content
id: konten

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Block Title
id: Judul Blok

en: view
id: tampilan

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Display
id: Tampilan

en: Options
id: Opsi

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: block
id: blok

en: Style
id: Gaya

en: Duplicate
id: Duplikat

en: About
id: Tentang

en: The node ID of the node.
id: ID node dari node.

en: Tab weight
id: Bobot tab

en: Block Content
id: Konten Blok

en: Dependencies
id: Dependensi

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Display block title
id: Menampilkan judul blok

en: Duplicate of @label
id: Duplikat @label
