Quick Tabs (4.1.0) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Remove
ja: 削除

en: Block Title
ja: ブロックのタイトル

en: view
ja: ビュー

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Display
ja: 表示

en: Options
ja: オプション

en: Node
ja: ノード

en: Your changes have been saved.
ja: 変更は保存されました。

en: Normal
ja: ノーマル

en: node
ja: ノード

en: Select a view
ja: ビューの選択

en: Arguments
ja: 引数

en: Collapsible
ja: 圧縮可能

en: block
ja: ブロック

en: Style
ja: スタイル

en: Duplicate
ja: 複製

en: Storage
ja: ストレージ

en: Classes
ja: クラス

en: Click here to add more tabs.
ja: 更にタブを追加するにはここをクリック

en: Select a block
ja: ブロックの選択

en: Tab type
ja: タブのタイプ

en: Quick Tabs
ja: クイックタブ

en: About
ja: アバウト

en: Add tab
ja: タブの追加

en: The node ID of the node.
ja: ノードIDです。

en: Hide the title of this node
ja: このノードのタイトルを非表示にする

en: Click here to delete this tab.
ja: このタブを削除するにはここをクリックします

en: Tab title
ja: タブのタイトル

en: Tab weight
ja: タブのウェイト

en: Tab content
ja: タブのコンテンツ

en: At least one tab should be created.
ja: 少なくとも1つのタブが生成されるべきです。

en: Title is required for each tab.
ja: タイトルはタブ毎に必要です。

en: jQuery UI
ja: jQueryユーザーインターフェース

en: Block Content
ja: ブロックコンテンツ

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Default tab
ja: デフォルトタブ

en: Hide empty tabs
ja: 空白のタブを隠す

en: Empty and restricted tabs will not be displayed. Could be useful when the tab content is not accessible.<br />This option does not work in ajax mode.
ja: 空白かつ限定されたタブは表示されなくなります。タブコンテンツがアクセス可能でない時に役立つでしょう。<br />このオプションはAJAXモードでは機能しません。

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Display block title
ja: ブロック・タイトルの表示

en: Duplicate of @label
ja: @labelの複製
