Quick Tabs (8.x-3.0-alpha2) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: content
it: contenuto

en: Remove
it: Elimina

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Node
it: Nodo

en: Your changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Normal
it: Normale

en: node
it: nodo

en: Select a view
it: Seleziona una vista

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: block
it: blocco

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Storage
it: Archiviazione

en: The node ID of the node.
it: L'ID del nodo.

en: Tab weight
it: Peso della scheda

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Duplicate of @label
it: Duplicato di @label
