Quick Tabs (8.x-3.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: content
tr: içerik

en: Type
tr: Tip

en: Remove
tr: Kaldır

en: Block Title
tr: Blok Başlığı

en: view
tr: görüntüle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Display
tr: Gösterim

en: Options
tr: Seçenekler

en: Node
tr: Düğüm

en: Your changes have been saved.
tr: Yaptığınız değişiklikler kaydedildi.

en: node
tr: düğüm

en: Select a view
tr: Görünüm seçimi

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: block
tr: blok

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: The node ID of the node.
tr: Bu düğümün düğüm ID'si

en: Tab weight
tr: Sekme ağırlığı

en: Block Content
tr: Blok İçeriği

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Display block title
tr: Blok başlığını görüntüle

en: Duplicate of @label
tr: @label öğesinin kopyası
