Quick Tabs (8.x-3.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Block Title
hi: ब्लॉक शीर्षक

en: view
hi: देखें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Node
hi: नोड

en: Normal
hi: सामान्य

en: node
hi: नोड

en: Select a view
hi: एक द्रश्य चुने

en: block
hi: ब्लॉक

en: Style
hi: अंदाज

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: About
hi: के बारे में

en: Block Content
hi: ब्लॉक सामग्री

en: Dependencies
hi: निर्भरता

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
