Quick Tabs (8.x-3.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: content
oc: contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: view
oc: veire

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Display
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Options
oc: Opcions

en: Node
oc: Nosèl

en: Your changes have been saved.
oc: Vòstras modificacions son estadas enregistradas.

en: node
oc: nosèl

en: block
oc: blòt

en: Style
oc: Estil

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: About
oc: A prepaus

en: Tab weight
oc: Poids de l'onglet

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: Renderer
oc: Motor de rendu

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
