Quick Tabs (8.x-3.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: content
uk: матеріал

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Block Title
uk: Назва блоку

en: view
uk: переглянути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Display
uk: Показ

en: Options
uk: Опції

en: Node
uk: Матеріал

en: Your changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Normal
uk: Звичайне

en: node
uk: матеріал

en: Select a view
uk: Вибір виду

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Collapsible
uk: Згортуване

en: block
uk: блок

en: Style
uk: Стиль

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Storage
uk: Сховище

en: Click here to add more tabs.
uk: Клікніть тут щоб додати більше вкладок.

en: Select a block
uk: Виберіть блок

en: Tab type
uk: Тип вкладки

en: Quick Tabs
uk: Швидкі Вкладки

en: About
uk: Про модуль

en: -None-
uk: -Немає-

en: Add tab
uk: Додати вкладку

en: The node ID of the node.
uk: Ідентифікатор матеріалу.

en: Hide the title of this node
uk: Ховати заголовок матеріалу

en: Click here to delete this tab.
uk: Клікніть тут щоб вилучити цю вкладку.

en: Tab title
uk: Назва вкладки

en: Tab weight
uk: Вага вкладки

en: Tab content
uk: Вміст вкладки

en: Block Content
uk: Вміст блоку

en: Dependencies
uk: Залежності

en: Default tab
uk: Базова

en: Hide empty tabs
uk: Ховати порожні вкладки

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: auto
uk: автоматичний

en: Renderer
uk: Відображувач

en: fill
uk: у ширину

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Display Title
uk: Заголовок відображення

en: Administer Quick Tabs
uk: Адміністрування швидких вкладок

en: The quicktabs machine name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
uk: Машинна назва швидкої вкладки має містити лише латинські літери нижнього регістру, цифри та символи підкреслення.

en: This will appear as the block title.
uk: Це з'явиться як заголовок блоку.

en: Choose how to render the content.
uk: Оберіть, як візуалізувати вміст.

en: The quicktabs machine name is required.
uk: Машинна назва Швидких вкладок є обов'язковою.

en: View Mode
uk: Режим перегляду

en: JQuery UI options
uk: Параметри JQuery UI

en: Display block title
uk: Відображати заголовок блоку

en: Duplicate of @label
uk: Дублювання @label
