Quick Tabs (8.x-3.0-alpha5) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: content
hu: tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Block Title
hu: Blokk címe

en: view
hu: megtekintés

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Display
hu: Megjelenítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Node
hu: Tartalom

en: Your changes have been saved.
hu: A módosítások mentése megtörtént.

en: Normal
hu: Általános

en: node
hu: tartalom

en: Select a view
hu: Nézet kiválasztása

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: Ajax
hu: AJAX

en: block
hu: blokk

en: Style
hu: Stílus

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: nid
hu: termék ID

en: Storage
hu: Tárolás

en: Click here to add more tabs.
hu: Ide kattintva új fül hozható létre.

en: Select a block
hu: Blokk kiválasztása

en: Tab type
hu: Fül típusa

en: About
hu: Leírás

en: -None-
hu: -Nincs-

en: Add tab
hu: Fül hozzáadása

en: The node ID of the node.
hu: A tartalom azonosítója.

en: Hide the title of this node
hu: A cím elrejtése

en: Click here to delete this tab.
hu: Ide kattintva törölhető ez a fül.

en: Tab title
hu: Fül címe

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: Tab content
hu: Fül tartalma

en: At least one tab should be created.
hu: Legalább egy fület létre kell hozni.

en: Title is required for each tab.
hu: A fül címe nincs kitöltve.

en: Block Content
hu: Blokk tartalom

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Renderer
hu: Megjelenítő

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Display Title
hu: Cím megjelenítése

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: Display block title
hu: Blokk címének megjelenítése

en: Duplicate of @label
hu: @label másolata
