Quick Tabs (8.x-3.0-alpha6) - en to pl translation catalogue (50 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: content
pl: zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Remove
pl: Usuń

en: Block Title
pl: Tytuł bloku

en: view
pl: przeglądaj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Options
pl: Opcje

en: Node
pl: Węzeł

en: Your changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zachowane

en: Normal
pl: Zwykły

en: node
pl: zawartość

en: Select a view
pl: Wybierz widok

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Collapsible
pl: Zwijalne

en: block
pl: blok

en: Style
pl: Styl

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: Storage
pl: Magazyn

en: Click here to add more tabs.
pl: Kliknij tutaj, aby dodać więcek zakładek.

en: Select a block
pl: Wybierz blok

en: Tab type
pl: Typ zakładki

en: About
pl: O stronie

en: -None-
pl: - Brak -

en: Add tab
pl: Dodaj zakładkę

en: The node ID of the node.
pl: ID węzła

en: Hide the title of this node
pl: Ukryj tytuł dla tego węzła

en: Click here to delete this tab.
pl: Kliknij tu aby usunąć tą zakładkę.

en: Tab title
pl: Tytuł zakładki

en: Tab weight
pl: Waga zakładki

en: Tab content
pl: Zawartość zakładki

en: At least one tab should be created.
pl: Należy stworzyć co najmniej jedną zakładkę.

en: Title is required for each tab.
pl: Tytuł jest wymagany dla każdej zakładki.

en: Block Content
pl: Zawartość bloku

en: Dependencies
pl: Zależności

en: Default tab
pl: Domyślna zakładka

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: Renderer
pl: Silnik renderujący

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: View Mode
pl: Tryb wyświetlania

en: JQuery UI options
pl: Opcje jQuery UI

en: Display block title
pl: Wyświetlanie tytułu bloku

en: Duplicate of @label
pl: Duplikat @label
