Quiz (6.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: All
bn: সমস্ত

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: published
bn: প্রকাশিত

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Reports
bn: রিপোর্ট

en: Structure
bn: গঠন
