Quiz Maker (1.0.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Finished
bn: সম্পাদিত

en: Structure
bn: গঠন

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
