Quiz Maker (1.0.2) - en to pl translation catalogue (64 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Author
pl: Autor

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Edit
pl: Edytuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Weight
pl: Waga

en: Label
pl: Etykieta

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: View
pl: Widok

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Created
pl: Utworzono

en: Question
pl: Pytanie

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: Score
pl: Wynik

en: Revisions
pl: Wersje

en: State
pl: Stan

en: Time limit
pl: Limit czasowy

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Time format
pl: Format czasu

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: Revert
pl: Przywróć

en: Hours
pl: Godziny

en: Results
pl: Wyniki

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Standard
pl: Standardowe

en: Review
pl: Podgląd

en: Finished
pl: Ukończono

en: Questions
pl: Pytania

en: Passed
pl: Zdany

en: Feedback
pl: Prześlij opinię

en: Finish
pl: Zakończ

en: Started
pl: Rozpoczęto

en: Answers
pl: Odpowiedzi

en: Correct
pl: Poprawnie

en: Quiz Results
pl: Wyniki quizu

en: Pass rate
pl: Wskaźnik zaliczeń

en: Revert to earlier revision
pl: Przywróć poprzednią wersję

en: Delete earlier revision
pl: Usuń poprzednią wersję

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Structure
pl: Struktura

en: Max score
pl: Maksymalny wynik

en: Take quiz
pl: Rozwiąż quiz

en: Attempts
pl: Próby

en: Matching question
pl: Pytanie dopasowania

en: Multiple choice question
pl: Pytanie wielokrotnego wyboru

en: Time left
pl: Czas pozostały

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Allow jumping
pl: Pozwól na przeskakiwanie pytań

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: Revert to earlier revision of a translation
pl: Przywróć wcześniejszą wersję tłumaczenia

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami

en: Set as current revision
pl: Ustaw jako bieżącą wersję
