Quiz Maker (1.0.6) - en to tr translation catalogue (62 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Suffix
tr: Son ek

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Tag
tr: Etiket

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Question
tr: Soru

en: Answer
tr: Cevap

en: Score
tr: Puan

en: Revisions
tr: Sürümler

en: State
tr: Durum

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Revert
tr: Geri al

en: Hours
tr: Saat

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: Revision
tr: Sürüm

en: Changed
tr: Değişti

en: Standard
tr: Standart

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: Questions
tr: Sorular

en: Passed
tr: Geçti

en: Feedback
tr: Geri bildirim

en: Finish
tr: Bitir

en: Started
tr: Başladı

en: Quiz Results
tr: Sınav Sonuçları

en: Quiz
tr: Sınav

en: Question type
tr: Soru tipi

en: Pass rate
tr: Geçme notu(oranı)

en: Revert to earlier revision
tr: Eski sürüme geri dön

en: Delete earlier revision
tr: Eski sürümü sil

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Structure
tr: Yapı

en: Max score
tr: En yüksek sonuç

en: Take quiz
tr: Sınava katılın

en: Matching question
tr: Eşleşen soru

en: Multiple choice question
tr: Çoktan seçmeli soru

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Allow jumping
tr: Soru atlamaya izin ver

en: Correct answers
tr: Doğru cevaplar

en: @date by @username
tr: @username tarafından @date

en: Revert to earlier revision of a translation
tr: Bir çevirinin önceki sürümüne geri dön

en: @langname revisions for %title
tr: %title için @langname sürümleri

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
tr: @language çevirisini %revision-date tarihindeki sürüme geri döndürmek istediğinizden emin misiniz?

en: Revert content shared among translations
tr: Çeviriler arasında paylaşılan içeriği geri al

en: Set as current revision
tr: Geçerli sürüm olarak ayarla
