Quiz Maker (1.0.8) - en to ar translation catalogue (77 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Suffix
ar: اللاحق

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة تعيين

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذه العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: تم التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: مستخدم

en: Created
ar: تم الإنشاء

en: Question
ar: السؤال

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Score
ar: الدرجة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Operation
ar: عملية

en: Sort by
ar: فرز حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: Revert
ar: استرجع

en: Hours
ar: ساعات

en: Results
ar: النتائج

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Standard
ar: معياري

en: Review
ar: المراجعة

en: Finished
ar: اكتمل

en: Questions
ar: الأسئلة

en: Apply
ar: تطبيق

en: Passed
ar: نجح

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Finish
ar: إنهاء

en: Draft
ar: مسودة

en: Quiz
ar: مسابقة

en: Pass rate
ar: النتيجة المطلوبة للفوز بالمسابقة هي

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Revert to earlier revision
ar: استعد مراجعة سابقة

en: Delete earlier revision
ar: احذف مراجعة سابقة

en: Current revision
ar: المراجعة الحالية

en: Structure
ar: البنية

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Multiple choice question
ar: سؤال اختيار متعدد

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Allow jumping
ar: السماح بقائمة التنقل بين الأسئلة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Full HTML
ar: HTML كامل

en: Plugin ID
ar: معرف الملحق (plugin ID)

en: @date by @username
ar: @date بواسطة @username
