Quiz Maker (1.0.8) - en to oc translation catalogue (59 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Suffix
oc: Sufix

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Score
oc: Marca

en: Session ID
oc: Identificant de session

en: State
oc: Estat

en: Operation
oc: Operacion

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Revert
oc: Restablir

en: Results
oc: Resultats

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Standard
oc: Estandard

en: Finished
oc: Fin de l'installacion

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Finish
oc: Finir

en: Draft
oc: Borrolhon

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Revert to earlier revision
oc: Canvia a una revision anteriror

en: Delete earlier revision
oc: Suprimís una revision anterior

en: Structure
oc: Estructura

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
