Redirect 403 to User Login (2.2.3) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Settings
it: Impostazioni

en: Error
it: Errore

en: Warning
it: Avviso

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Access denied. You must log in to view this page.
it: Accesso negato. Devi effettuare il login per vedere questa pagina.
