Redirect 403 to User Login (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Error
pt: Erro

en: Warning
pt: Aviso

en: 301 Moved Permanently
pt: 301 Movido Permanentemente

en: 302 Found
pt: 302 Encontrado

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Access denied. You must log in to view this page.
pt: Acesso negado. Você deve efetuar o login para ver esta página.

en: Path to user login form
pt: Caminho para o formulário de login do usuário
