Redirect 403 to User Login (8.x-1.1) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Error
sv: Fel

en: Warning
sv: Varning

en: Language code
sv: Språkkod

en: Redirect 403 to User Login
sv: Omdirigera 403 till användarinloggning

en: Display access denied message on login page
sv: Visa meddelande om åtkomst nekad på inloggningssidan

en: Redirect anonymous users from 403 Access Denied pages to the /user/login page.
sv: Omdirigera gäster från sidor av typ "403 Åtkomst nekad" till sidan /user/login.

en: Only the listed pages
sv: Enbart de angivna sidorna

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Specificera sidor genom att använda dess sökvägar. Ange en sökväg per rad. Jokertecken är '*'. Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan, %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.
