Radioactivity (4.1.0) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Language
uk: Мова

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Granularity
uk: Точність

en: Default value
uk: Базове значення

en: About
uk: Про модуль

en: Decimals
uk: Знаків після коми

en: Manage display
uk: Керувати відображенням

en: Energy
uk: Енергія

en: Appears in: @bundles.
uk: Місце знаходження: @bundles.

en: Manage form display
uk: Керувати відображенням форми

en: Emitter
uk: Випромінювач

en: Type of item to reference
uk: Тип об'єкту для посилання

en: Target UUID
uk: UUID мети

en: @entity using @field_name
uk: Сутність @entity використовує поле @field_name
