radix (6.0.0-rc2) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Forum
fa: انجمن

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Close
fa: بستن

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه
