radix (8.x-4.14) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Content
fr: Contenu

en: Search
fr: Rechercher

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Close
fr: Fermer

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Progress bar
fr: Barre de progression

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Status message
fr: Message d'état

en: Current page
fr: Page courante

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Last page
fr: Dernière page

en: Informative message
fr: Message informatif

en: Site branding
fr: Identité du site

en: First page
fr: Première page

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
