Radix Admin (6.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Close
fa: بستن

en: Sidebar
fa: نوار جانبی

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Loading
fa: در حال بارگذاری

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Error message
fa: پیام خطا

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Warning message
fa: پیام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: No items selected
fa: هیچ آیتمی انتخاب نشده است

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: Hide summary
fa: مخفی نمودن خلاصه

en: Edit summary
fa: ویرایش خلاصه

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
fa: شما هنوز هیچ نوع محتوایی تعریف نکرده‌اید. برای افزودن یک نوع محتوای جدید به <a href="@create-content">صفحه ایجاد نوع محتوا</a> بروید.

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
