Radix Admin (6.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Help
hi: मदद

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Close
hi: बंद करे

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Loading
hi: लोड हो रहा है

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
