Radix Admin (6.0.0-alpha2) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: Content
da: Indhold

en: Help
da: Hjælp

en: Page title
da: Sidetitel

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Close
da: Luk

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Loading
da: Indlæser

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Warning message
da: Advarsel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: No items selected
da: Ingen elementer valgt.

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Hide summary
da: Skjul resumé

en: Edit summary
da: Redigér resumé

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: You have unsaved changes.
da: Du har ændringer, som ikke er blevet gemt.

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Search form (narrow)
da: Søgeformular (smal)

en: Search form (wide)
da: Søgeformular (bred)
