Radix Admin (6.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: Help
hu: Súgó

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Close
hu: Bezár

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Loading
hu: Betöltés

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: No items selected
hu: Nincs elem kiválasztva

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Hide summary
hu: Összefoglaló elrejtése

en: Edit summary
hu: Összefoglaló szerkesztése

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok létrehozva. A <a href="@create-content">tartalomtípus létrehozása oldalon</a> lehet új tartalomtípusokat hozzáadni.

en: Informative message
hu: Informatív üzenet

en: You have unsaved changes.
hu: Nem mentett változások vannak.

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Search form (narrow)
hu: Keresési űrlap (keskeny)

en: Search form (wide)
hu: Keresési űrlap (széles)
