Radix Admin (6.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Content
id: Konten

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Close
id: Tutup

en: Loading...
id: Memuat...

en: Loading
id: Memuat

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: No items selected
id: Belum ada yang dipilih

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Status message
id: Pesan status

en: Hide summary
id: Sembunyikan ringkasan

en: Edit summary
id: Ubah ringkasan

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
id: Anda belum membuat sembarang tipe konten. Kunjungi <a href="@create-content">halaman pembuatan tipe konten</a> untuk menambah tipe konten baru.

en: You have unsaved changes.
id: Anda mempunyai perubahan belum tersimpan.

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
