Radix Admin (6.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Close
pt: Fechar

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Loading
pt: Carregando

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: No items selected
pt: Nenhum item selecionado

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: Hide summary
pt: Ocultar sumário

en: Edit summary
pt: Editar resumo

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
pt: Você ainda não criou nenhum tipo de conteúdo. Vá para a <a href="@create-content">página de criação de tipos de conteúdo</a> para adicionar um novo tipo de conteúdo.

en: Informative message
pt: Mensagem informativa

en: You have unsaved changes.
pt: Você possui alterações não salvas.

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: User account menu
pt: Menu de conta de usuário

en: Search form (narrow)
pt: Formulário de busca (estreito)

en: Search form (wide)
pt: Formulário de busca (largo)

en: Perform actions on the selected items in the %view_title view
pt: Executar ações nos itens selecionados na view %view_title
