Radix Admin (6.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Close
pt: Fechar

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Powered by Drupal
pt: Energizado com Drupal

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Status message
pt: Mensagem de estado

en: Hide summary
pt: Ocultar sumário

en: Edit summary
pt: Editar sumário

en: You have unsaved changes.
pt: Tem alterações não guardadas.

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: Primary admin actions
pt: Ações principais do administrador

en: User account menu
pt: Menu de utilizador
