Radix Admin (6.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Help
tr: Yardım

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Close
tr: Kapat

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: No items selected
tr: Seçili öğe yok

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Hide summary
tr: Özeti gizle

en: Edit summary
tr: Özeti düzenle

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
tr: Henüz hiç içerik türü oluşturmadınız. Yeni içerik türü eklemek için <a href="@create-content">içerik türü oluşturma sayfasına</a> gidiniz.

en: You have unsaved changes.
tr: Kaydedilmemiş değişiklikleriniz var.

en: Site branding
tr: Site markası

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: Search form (narrow)
tr: Arama formu (dar)

en: Search form (wide)
tr: Arama formu (geniş)

en: Perform actions on the selected items in the %view_title view
tr: %view_title görünümünde seçili ögeler üzerinde eylemler gerçekleştirin
