Radix Admin (6.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: Help
uk: Довідка

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Close
uk: Закрити

en: Sidebar
uk: Панель

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Loading
uk: Завантаження

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: No items selected
uk: Елементи не вибрано

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Hide summary
uk: Приховати резюме

en: Edit summary
uk: Редагувати резюме

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
uk: Жодного типу матеріалу поки ще не створено. Відвідайте <a href="@create-content">сторінку створення типів матеріалу</a> і додайте новий тип матеріалу.

en: You have unsaved changes.
uk: Ви маєте незбережені зміни

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Search form (narrow)
uk: Форма пошуку (вузька)

en: Search form (wide)
uk: Форма пошуку (широка)

en: Perform actions on the selected items in the %view_title view
uk: Виконайте дії з вибраними елементами в виді %view_title
