Radix Admin (6.0.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (30 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Close
nl: Sluiten

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Loading
nl: Laden

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: No items selected
nl: Geen items geselecteerd

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Status message
nl: Statusbericht

en: Hide summary
nl: Samenvatting verbergen

en: Edit summary
nl: Samenvatting bewerken

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
nl: U heeft nog geen inhoudstypen aangemaakt. <a href="@create-content">Inhoudstype toevoegen</a>.

en: You have unsaved changes.
nl: Er zijn niet-opgeslagen wijzigingen.

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu

en: Search form (narrow)
nl: Zoekformulier (smal)

en: Search form (wide)
nl: Zoekformulier (breed)

en: Perform actions on the selected items in the %view_title view
nl: Acties uitvoeren op geselecteerde items in het overzicht %view_title
