Radix Admin (6.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Close
it: Chiudi

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Loading
it: Caricamento

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: No items selected
it: Nessun elemento selezionato

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Hide summary
it: Nascondi sommario

en: Edit summary
it: Modifica sommario

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
it: Non hai ancora creato nessun tipo di contenuto. Vai all pagina di <a href="@create-content">creazione dei tipi di contenuto</a> per creare un nuovo tipo di contenuto.

en: You have unsaved changes.
it: Sono presenti modifiche non salvate.

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
