Radix zaya (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: More
de: Weitere

en: Resources
de: Ressourcen

en: Help
de: Hilfe

en: Back to top
de: Zurück nach oben

en: Table of contents
de: Inhaltsverzeichnis

en: Last post
de: Letzter Beitrag

en: Page title
de: Seitentitel

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Close
de: Schließen

en: Sidebar left
de: Linke Seitenleiste

en: Topics
de: Themen

en: Posts
de: Beiträge

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Progress:
de: Fortschritt:

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: User account menu
de: Benutzermenü

en: Group operations
de: Gruppenoperationen

en: Posted by @author_name on @date
de: Geschrieben von @author_name am @date

en: Toc.js block
de: Toc.js-Block

en: Navbar branding
de: Branding der Navigationsleiste

en: Navbar left
de: Navigationsleiste links

en: Navbar right
de: Navigationsleiste rechts

en: Back to table of contents
de: Zurück zum Inhaltsverzeichnis
