Radix zaya (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Content
id: Konten

en: More
id: Selengkapnya

en: Resources
id: Sumber Pustaka

en: Help
id: Bantuan

en: Table of contents
id: Daftar isi

en: Last post
id: Kiriman terakhir

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Close
id: Tutup

en: Topics
id: Topik-topik

en: Posts
id: Pos

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
