Radix zaya (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: More
fa: بیشتر

en: Help
fa: راهنما

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Forum
fa: انجمن

en: Close
fa: بستن

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا
