RAIL Score (1.0.0) - en to mg translation catalogue (6 entries)

en: Title
mg: Lohateny

en: Status
mg: Toetra

en: Operations
mg: Hatao

en: Type
mg: Karazana

en: Actions
mg: Asa

en: Configuration
mg: Fanamboarana
