RAIL Score (1.0.2) - en to am translation catalogue (8 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Date
am: ቀን

en: View
am: ትይታ

en: @time ago
am: @time በፊት
