RAIL Score (1.0.2) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Date
fil: Petsa

en: View
fil: Tingnan

en: Good
fil: Mabuti

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos

en: @time ago
fil: @time ang nakalipas
