RAIL Score (1.0.4) - en to de translation catalogue (50 entries)

en: Title
de: Titel

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Actions
de: Aktionen

en: Date
de: Datum

en: Legal
de: Rechtliches

en: View
de: Ansicht

en: Dimensions
de: Abmessungen

en: Content Types
de: Inhaltstypen

en: Issues
de: Newsletter-Ausgaben

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Good
de: Gut

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Score
de: Punktzahl

en: Severity
de: Schweregrad

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: General
de: Allgemein

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Queued
de: In die Warteschlange gestellt

en: Clear
de: Leeren

en: @time ago
de: vor @time

en: Transparency
de: Transparenz

en: Privacy
de: Privatsphäre

en: Review
de: Überprüfen

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: Apply
de: Anwenden

en: Base URL
de: Basis-URL

en: Translation
de: Übersetzung

en: Enabled content types
de: Aktivierte Inhaltstypen

en: Usage
de: Verwendung

en: About
de: Über

en: Enabled Content Types
de: Aktivierte Inhaltstypen

en: Pass
de: Bestanden

en: Warning:
de: Warnung:

en: Education
de: Bildung

en: Item ID
de: Eintrags-ID

en: Code generation
de: Code-Erzeugung

en: Badge
de: Abzeichen

en: Test Connection
de: Verbindung testen

en: API Settings
de: API-Einstellungen

en: Finance
de: Finanzen

en: Healthcare
de: Gesundheitswesen

en: Dismiss
de: Verwerfen

en: Decimal Places
de: Dezimalstellen

en: Needs Review
de: Überprüfung erforderlich

en: Display Mode
de: Anzeigemodus

en: Powered by
de: Unterstützt von

en: Progress Bar
de: Fortschrittsbalken

en: Artificial Intelligence
de: Künstliche Intelligenz
