RAIL Score (1.0.4) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Date
it: Data

en: View
it: Visualizza

en: Dimensions
it: Dimensioni

en: Content Types
it: Tipi di contenuto

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Good
it: Buono

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Score
it: Punteggio

en: Severity
it: Rilevanza

en: Code
it: Codice

en: General
it: Generale

en: Configuration
it: Configurazione

en: Queued
it: Accodato

en: Clear
it: Cancella

en: @time ago
it: @time fa

en: Features
it: Funzionalità

en: Review
it: Revisione

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Apply
it: Applica

en: Base URL
it: URL base

en: Translation
it: Traduzione

en: Usage
it: Utilizzo

en: About
it: Informazioni

en: Pass
it: Superato

en: Item ID
it: ID elemento

en: Needs Review
it: Da rivedere
