Bootstrap Rainbow (8.x-1.1) - en to ca translation catalogue (6 entries)

en: Core
ca: Nucli

en: mobile
ca: mòbil

en: wide
ca: ample

en: (active tab)
ca: (pestanya activa)

en: narrow
ca: estret

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date
