Bootstrap Rainbow (8.x-1.1) - en to el translation catalogue (5 entries)

en: Core
el: Πυρήνας

en: mobile
el: Κινητό

en: wide
el: πλατύ

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: narrow
el: στενό
