Bootstrap Rainbow (8.x-1.1) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Front Page Slideshow
hu: Főoldali diavetítés

en: mobile
hu: mobil

en: wide
hu: széles

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Show slideshow
hu: Diavetítés mutatása

en: Twitter Link
hu: Twitter hivatkozás

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
hu: Ennek a beállításnak a kiválasztásával lehet a diavetítést megjeleníteni a főoldalon. Az opció kikapcsolásával elrejthető.

en: narrow
hu: keskeny

en: @local-task-title@active
hu: @local-task-title @active

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Google plus Link
hu: Google+ hivatkozás

en: Linkedin Link
hu: LinkedIn hivatkozás

en: Pinterest Link
hu: Pinterest hivatkozás
